Régi TECE sarokszelep
Sok szerelő és megrendelő életét keserített meg a régi típusú sarokszelep, a termék található KATT a termékért, ne ezt a terméket a TECE végleg megszüntette és a raktáron lévő alkatrészek is kifogytak, így már csak az új lesz beszerezhető, és egyben beszerelhető!
De akkor nézzük is azt a rövid leírást, hogy miért kukázta a TECE a régi sarokszelepet:
– Azért, mert a műanyag 3/8″ műanyag hollandija, nagyon nőiesen fogalmazva és szar minőségűre sikerült, és mikor a töltő szelepre vissza kellett csavarni előszeretettel, nyílt szét, deformálódott, vagy vágott magának új mentet a műanyag hollandiban.
– A második a pici tengelyen lévő gumitömítés, előszeretettel vágódott el, és igaz gyári tömítést lehetett volna hozzá rendelni, az senkinek nem volt, még konkrétan nekünk sem, de ezt egy sima lapos 3/8″ hollandiba való lapos tömítéssel lehetett orvosolni, ha a szerelő akarta, és nem javasolta a tartály kibontását.
És akkor nézzük meg képen, hogy a régi sarokszelep, hogy csatlakozott a töltő szelepre:

ÚJ TECE sarokszelep
Az új sarokszelep, most szerencse vagy sem, DE 1:1-ben nem szerelhető be, hanem kell hozzá egy réz adapter. De ha úgy nézzük a mai világban örüljünk, hogy van rá megoldás és nem kell a tartályt kibontani, és gyári alkatrészekkel szakszerűen meglehet csinálni a javítást!
Ez egy nagyon pozitív dolog!
Egy hátránya ennek az „új” technikának, hogy drágítja a javítási költséget!
De miért is?
Azért mert, ha a régi sarokszelepet cserélni kell, akkor meg kell venni a réz adaptert, az új sarokszelepet, és az új sarokszelepre NEM lehet felszerelni akármilyen 3/8″-os töltőszelepet!!! Így abból is meg kell venni a saját márkásat!
De ha eltekintünk attól, hogy mennyibe kerül a javítás. Akkor elmondhatjuk, hogy a TECE jó irányba fejlődött! Mert az alkatrész iszonyatosan masszívra sikerült. Én a kezemben is fogtam és akár elmondható, hogy törni biztosan nem fog. (oké azért erre nem vennék mérget, sok csodába belefutottunk már).
Az új sarokszelepben lévő golyós elzáró 360 fokban körbe forog. Így megoldották, hogy legyen egy ürítő ága a töltőszelep elött! Erre azért van szükség, hogy víz zárások, és vagy javítások után, a cső belső faláról leszakadt hordalék kiöblítésre kerüljön, de ezt már úgy megtudjuk csinálni, hogy a szelep a helyén van! Egyébként ezt a vezeték öblítést/tisztítást minden gyártó előírja!
Új sarokszelep telepítési folyamat
És akkor nézzük az új sarokszelep beépítését:

Amennyiben szakszerű javítást szeretne keressen minket!
Kiegészítés, frissítés, FONTOS
FRISSÍTÉS
Amit fogok írni saját tapasztalat és egyáltalán nem biztos, hogy minden adapterre vonatkozik!
Szóval van a következő adapter, hogy az új generációs sarokszelepet lehessen használni:

A gyártás során a belső rész túl lett esztergálva! Ezért a gyári tömítés, nem törvény szerű, hogy beszerelés után cseppmentes marad. Saját tapasztalatból 3-ból 3 csöpögött. Ezért gyártattam egyedi megnövelt külső mérettel rendelkező tömítést. 2 fajtát is.
Azt javaslom, hogy a tartály fröccsöntésébe belerakott gyorscsatlakozón lévő tömítést, le kell cserélni, ha az új adapter kerül fel. Először a kisebb átmérőt kell feltenni, ha nem fogja meg a vizet, akkor feltenni a nagyobbat. A piros stifttel az adaptert és a sarokszelepet minden esetben rögzíteni szükséges!
És persze a tömítési és felfekvési felületnek tisztának és sérülés mentesnek kell, hogy legyen!