Bevezetés
Egy korábbi cikkemben már írtam, hogy ez a cikk fog következni, hogy milyen nálunk egy zuhany csaptelep csere. A munkák között talán a zuhany csaptelep csere az egyik legegyszerűbb munka. Ameddig a Tulajdonos megelégszik a sima egyszerű zuhany csapteleppel, amihez jár egy zuhanygégecső és egy zuhanyfej.
Ahol a képek készültek még az utóbbi kettő sem járt, cserébe viszont jó minőségű volt az alap zuhany csaptelep.
Nézzük milyen hiba lehetőségek nehezíthetik a szabvány zuhany csaptelep cseréjét
Nehezítő tényezők
- Ferde falikorong kiállás
- Nincs kigipszelve a falikorong kiállás, lötyög, mozog a csaptelepet tartó excenter
- Gyenge anyaghasználat a falban, legyen az falikorong, és/vagy csaphosszabbító
- Elöregedett csőhálózat
- Túl sok, vagy nem megfelelő tömítő anyag használata
- Nem szabvány 15 cm -es kiállást csináltak, ez előfordulhat NAGYON régi csaptelepeknél, vagy temu és társairól rendelt csaptelep méretre álltak ki.
- A meglévő kiállás kivágása nincs kitöltve szilóval
„Hibás kiállás egyik fajtája”


Hiába a prémium lakópark, hiába a prémium árak, sajnos a kivitelező nem vitte túlzásba a dolgokat… És akkor nézzük, hogy itt mi volt a hiba! A kép sajnos nem adja vissza, nem látszódik, de a nem túl jó minőségű csaphosszabbító! Csaphosszabbítóból 2 fajtát szabadna csak használni!
Van a magyarból 2 fajta, értelem szerűen abból az erősebbet, és van a Viega. Mind a kettő iszonyatosan jó minőségű, nem anyag spórolós termék. És azért jó ebből is minőséget választani, mert ha caffni kulccsal akarjuk kihajtani, főleg egy több évtizedes össze rohadt kötést, nagyon könnyen félbetörik / félbeszakad.
Az excenterek koppanásig bele vannak hajtva a nem túl vastag csaphosszabbítóba, ezen eltelik 1 kis idő, a kötés szinte szét szedhetetlen lesz. hamarabb törne valami, minthogy megindulna. HA meg mégis megindul az szerencse kategória. Szóval, ha ilyennel találkozunk, az excenter biztos, hogy a falban marad!
Hiába jár a csaptelephez új, nem javasoljuk a cserét! Amennyiben a Tulajdonos ragaszkodik az excenter cseréhez.
Megpróbáljuk a cserét, de ha beletörik és/vagy a falon belül eltörik valami. Az a Tulajdonos felelősségé lesz. És a javítás bontással és többlet költséggel fog járni, ami nem a mi költségünk lesz. Vannak olyan helyzetek, hogy nem opció, hogy maradjon az excenter. Ilyenkor a lehetséges „veszélyekről” előre szólunk a tulajdonosnak.
És az utolsó hiba, hogy nem kenték ki a kivágást szilóval! Sajnos nem csináltam képet, hogy kiszilóztuk, de tényleg megcsináltuk 🙂
Milyen zuhany rendszert nem javaslunk?!
Azt amelyik a falon belül van! Ergó a beépített termékeket! Elhiszem, hogy szép, tény, hogy sokkal jobban tud kinézni, de eltelnek az évek, és a javításuk esélytelen lesz! A vége az lesz, hogy ki kell bontani! Amennyiben márkás dolgot vesz a tulajdonos, szerencsésebb az eset, de ehhez szerencse is kell!
Melyik zuhany rendszert javasoljuk?
Azt amelyik falon kívül van, és szabvány 15 cm kiállásra telepíthető! Ez a Mofém zuhany rendszer szett is ilyen:

Előnyei, hogy jó minőségű, megfizethető, könnyen telepíthető, van szervízhálózat. Meghibásodás esetén könnyen cserélhető akár teljesen más márkára! De aki szeretne egy kicsit flancolni ilyen zuhanyrendszerekből is meglehet venni a Grohe márka több száz ezer forintos szettjeit!
A következő szett ilyen:
Grohe Euphoria SmartControl 310 Cube Duo termosztátos zuhanyrendszer, króm
A cikkem létrehozás időpontjában: 2025.03.13 ez a szett röpke 344.990 Ft-ért meg is kapható (nem nálunk)!
